Terminasyon ve Test Hizmetleri - Kuleli Bilişim

0312 442 58 49 info@kulelibilisim.com.tr
Sayfaya git
Terminasyon ve Test Hizmetleri
Terminasyon, instalasyon, enstalasyon diye adlandırılan kısaca sonlandırma adını verdiğimiz konu çekilmiş olan bakır yada fiber optic kablolarının uçlarının, PC ve Switch iletişim noktalarında standartların belirlediği şekilde imal edilmiş priz ve panel komponetlerine belirli bir sistematik ile irtibatlandırma işleminin tümüdür.
Tüm sonlandırma hizmetleri de uluslararası yapısal kablolama standartlarının oluşturan kuruluşlarca belirlenmiş talimat ve yönergeler ile yapılmak zorundadır. Sıkı sıkıya uyulması gereken bu kurallar bütünü ile kabloların veri kayıpları önlenerek istenilen performans koruma altına alınır.

İyi bir işçilik ile yapılmamış terminasyon ile data kablolarının üzerinde çeşitli olumsuz etkiler görülmektedir.

Örneğin kablo kılıfının standartların dışında uzun sıyrılması durumunda = Kablo üzerinde Empedans artar. Uygunsuz sonlandırma ile = Next değerleri düşük kalarak performansa olumsuz etki eder Keza bu örnekleri priz veya patch panel tarafında daha fazla sıralayabileceğimiz bir çok Husus bulunmaktadır. Her data hattının çalışıyor olması sağlıklı çalışıyor anlamına gelmez bu yüzden çekilen hatların Kontrol ve test edilmesi gerekmektedir.

Bu bahsedilen test birebir uçların kontrolü ile bağlantı pin-to-pin kontrolünü yapmak olduğu gibi FLUKE NETWORK Reporter cihazı ile standartlara uygun bir test alınarak çekilen kabloların sertifikalandırılmasına olanak sağlanmaktadır.

Bizler Deltanet Network olarak projelerimizde müşterilerimize test cihazı ile test aldığımız gibi kablolarını başka firmaların çektiği hatta belki sonlandırılmalarının dahi başka firmalarca yapıldığı kablolamalarda bizlerden bağımsız olarak test hizmeti satın alabilmektedirler. Bu şekilde elinde bu tür cihazı olamayan firmalara projelerinde test alımı hizmeti verdiğimiz gibi bir başka uygulama da kablolarını çektiren son kullanıcı bir firma tarafımızdan yapılan işi denetlemek bağımsız bir firmadan test aldırarak yaptırdığı işinin kontrolü hizmetini de bizlerden alabilmektedir.

Kısaca son olarak özetlemek gerekir ise kablonun çekiminden sonlandırılmasına kadar birçok Önemli ayrıntıları içeren sonlandırma hizmeti işinin ehli olmayan kişilerce yapılması durumunda Yapılan kablolamadan performans ve verim almak mümkün olmayacaktır.

İşte bu noktada bizler Deltanet Network olarak;
A- Bağımsız kendi müşterilerimize (son kullanıcılar)
B- Alt yüklenici olarak listesi aşağıda belirtilen sektörlere Uluslar arası yapısal kablolama standartlarınca bilinçli ve titizlikle terminasyon hizmetleri vermekteyiz.

Deltanet Network Altyapı yüklenici olarak TERMİNASYON/Enstelasyon (Sonlandırma) ve test, kontrol hizmeti verdiğimiz sektörlere ile Şehir içi - Şehir dışı projelerinde deneyimli ekiplerimizce titizlik ile hizmet sunulmaktadır.

Aşağıda hizmet verdiğimiz sektörler bulunmaktadır.

ELEKTRİK VE İNŞAAT TAAHHÜT FİRMALARI
NETWORK SİSTEM ENTEGRATÖR FİRMALARI
NETWORKİNG PROJE FİRMALARI
İLETİŞİM VE TELEKOM FİRMALARI
BİLİŞİM FİRMALARI DANIŞMANLIK FİRMALARI
BİLGİSAYAR DONANIM, YAZILIM VE TEKNİK DESTEK FİRMALARI
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FİRMALARI
OTOMASYON, ELEKTROMEKANİK FİRMALARI
GÜVENLİK SİSTEMLERİ FİRMALARI
ELEKTRİK HİZMET FİRMALARI
DATA ÜRÜNLERİ SATIŞ FİRMALARI

Deltanet Network, Yukarıda listelediğimiz firmalar tarafından oluşturulan projeleri kapsamında kendi ekipleri ile ya da 3. firmalarca çekilmiş data fiber optik veya bakır kabloların tarafımızca standartlara uygun şekilde kodlanıp, sonlandırılarak, testlerinin alınmasıyla, etiketlenerek dökümante edilip teslim edilmesi hizmetini titizlikle sunmaktayız.
Web sayfa'ya geri dön