CCTV Video Kontrol Sistemleri - Kuleli Bilişim

0312 442 58 49 info@kulelibilisim.com.tr
Sayfaya git
CCTV ve Video Kontrol Sistemleri
Ev ve ofis güvenliğinden, orta ölçekli ve büyük ölçekli işletmelere, endüstri tesislerinden fabrikalara, şehir güvenliğinden sınır güvenliğine kadar ihtiyacınız olan tüm elektronik güvenlik sistemleri ve savunma teknolojileri hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.
Kameralar ve bunlara bağlı kayıt/kontrol donanımları çeşitli maksatlarla izlenmek istenilen mahallerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Video sistemlerinin en önemli amacı gelişen olayları izleyerek veya alarm sistemleri vasıtasıyla anında tespit etmek ve müdahale etmek olmakla birlikte yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek de mümkündür.
Yaygın olarak bilinen adıyla Kapalı Devre Televizyon (CCTV) sistemlerin  bilgisayar ve network teknolojisinin devreye girmesiyle birlikte özel kablo ve kontrol donanımları kullanılması gereği ortana kalkmış ve açık bir platform haline dönüşmüştür. Video sistemlerinin diğer güvenlik, geçiş kontrol sistemleri ve bina kontrol sistemleriyle entegrasyonu kolaylaşmış hatta talep edilir hale gelmiştir.
Kameralar sadece videonun izlenmesi ve kayıt edilmesi ile kalmayıp bir takım yazılım ve donanımların eklenmesiyle operatör müdahalesinegerek kalmadan alarmlar üretebilir, çeşitli obje ve plakaları tespit edebilir hale gelmiştir. Kameraların değişik sektörlerde güvenlik ve güvenlik dışı maksatlarla kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır:

• Akıllı Video İçerik Analizi Sistemleri
• İnsan Sayma ve Raporlama Sistemleri
• Plaka Tanıma Sistemleri
Web sayfa'ya geri dön