Sistem ve Sistem Entegrasyonu - Kuleli Bilişim

0312 442 58 49 info@kulelibilisim.com.tr
Sayfaya git
Sistem ve Sistem Entegrasyonu
Günümüzde birçok şirket, farklı platformlarda çalışan sistemlere ve altyapılara sahiptir. Bu şirketler için zor ve bir o kadar da maliyet gerektiren konu, bu farklı sistemlerin uyum içerisinde çalıştırılması ve kolay bir şekilde yönetilmesidir.
Sektör tecrübesi, bilgi birikimi ve uzmanlığıyla, müşterilerine sistem entegrasyonu ve bilgi teknolojileri konularında çözümler sunmaktadır.

Kurumsal sistem entegrasyon çalışmalarında BT yatırımları ile maliyet ve risk düşürülebilmekte, Kuruluşun performansı, verimliliği ve gelişmeleri takip etme süresi iyileştirilebilmektedir.

Sistem entegrasyonu, binalarda farklı disiplinlerdeki ve bu disiplinlerin alt sistemleri arasındaki karşılıklı etkileşimin sağlanmasını ve / veya tüm bu sistemlerden gelen alarmların tek bir platformdan yönetilmesidir.

Entegrasyon, esas olarak entegrasyon yazılımı ile farklı sistemlerin server'lar arasında yazılım ortamında yapılan bir etkileşim işlemidir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemi, Geçiş Kontrol Sistemi, CCTV (kapalı devre tv) Sistemi ve Bina Otomasyonu Sistemi gibi pek çok farklı sistemin ortak bir yazılım altında birleştirilerek bu sistemlerin bir uyum içinde çalışmasını sağlamak sistem entegrasyonunun işidir.

Örnek bir uygulama göstermek gerikirse; Yangın Alarm sisteminden gelen yangın uyarısında,
CCTV sisteminde uyarının geldiği ilgili bölgedeki kamera görüntüsünün full ekran izleme ekranına kendiliğinden aktarılması,
bölgedeki aydınlatmanın açılması ve acil durumlar için gerekli aydınlık seviyesine getirilmesi,
Bölgeden Acil Çıkış kapısına kadar olan bölgelerdeki geçiş kontrol sistemlerinin (turnikeler, kart okuyucu kontrollü kapılar vb. gibi  kontrolsüz geçiş konumuna alınmasını sağlamak,
Acil Anons Sisteminde bölgenin ve bölgeye yakın bölgelere gerekli acil anonsların otomatik olarak yapılması,
Asansörlerin yangında çıkacağı acil durum katına hızla gidip yolcuları boşaltarak acil durumun katında beklemesi,
HVAC (Mekanik Otomasyon) Sistemlerinin yangın alarmının datasını bina otomasyonu merkezi yazılım ekranına aktarılması ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlar. Binanızdaki sistemlerin kendi aralarında veri aktarımını sağlanması, daha uyumlu bir işletme sağlayacaktır.

Uygulama yapılabilecek sistemlere bazı örnekler:
• Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri,
• Geçiş Kontrol Sistemleri,
• CCTV (kapalı devre TV) Sistemleri,
• Acil Anons Sistemleri,
• Asansör Yönetim Sistemleri,
• Aydınlatma Otomasyon Sistemleri,
• HVAC (Isıtma - Soğutma ve Havalandırma Mekanik Otomasyon) Sistemleri,
• Enerji İzleme Sistemleri
• Kapalı Otoparklarda Karbonmonoksit İzleme Sistemleri
• Acil Anons sistemleri

gibi günümüz binalarında olan diğer sistemlerin birbirleri arasında doğru, hızlı ve güvenilir veri aktarını, binadaki işletmenizin genel durumu hakkında sağlıklı veri aktarımını sağlayacak ve oluşacak acil durumlarda tüm alarmların, tek bir yazılım platformu altında toplanması sayesinde işletmenin ilgili bölümleri aynı anda haberdar olacaktır.
Web sayfa'ya geri dön