Merkezi Saat ve IP TV - Uydu Sistemleri - Kuleli Bilişim

0312 442 58 49 info@kulelibilisim.com.tr
Sayfaya git
Merkezi Saat ve IP TV - Uydu Sistemleri
Zaman açısından eş zamanlılığı sağlamak amacı ile genel  mekanlarda merkezi saat sistemleri kullanılmaktadır. Sistemler bir ana saat merkezi, kablolama ve tali saatlerden oluşmaktadır.
Merkezi saat sistemleri; bir ana merkez saat ve buna bağlı olarak çalışan, dijital ve analog tali saat ünitelerinden oluşmaktadır. Yan saatler, sadece bir merkezi saate bağlı olduğunda çalışabilir. Merkezi saat, sürekli olarak GPS ile aldığı zaman bilgisi ile kendini senkronize eder ve en yüksek doğrulukta kalır.
Saatler; yerleştirilecek mekânların büyüklük ve yerine göre istenilen büyüklükte ve değişik şekillerde özel olarak tasarlanmaktadır.
SMATV, birden fazla uydu ve yayın sinyalini birleşik olarak tüm TV noktalarına zayıflamadan ulaştırmak ve dağıtmak için kullanılır.
Kurulan sistem genel olarak uydu antenleri, yayın merkezi ve dağıtım sistemlerinden oluşur. Özellikle kalabalık mekanlar ve televizyon kullanıcı sayısının fazla olduğu alanlarda, bloklar ve konutlar birbirleriyle yer altından bağlanır ve son kullanıcıya, uydu alıcısı kullanılmasına gerek kalmadan, TV görüntüsü ulaştırılır.
Sensormatic, kullanılan bölgelere ve yaşam alanlarına göre, kanal sayısı ve sistem merkezi tasarlar ve kurulumunu gerçekleştirir
Web sayfa'ya geri dön